#09 Bára Aubrechtová: O kvalitě potravin, detoxu, pohybu a intuici

 

Baruška je mileniálka, která pracuje v televizi jako reportérka na půl úvazku a k tomu je druhou nohou na mateřské. Má dvě dětičky, které miluje nade všechno a pro které se snaží být tím nejlepším vzorem. Rozhodla jsem se ji vyzpovídat, protože se mi líbí její životní styl, který může být inspirací i pro tebe.

Kromě role maminky a reportérky se Baruš ráda věnuje sportu a zdravému životnímu stylu. Nejede ale na výkon a cíl mít perfektní tělo, ale jde spíš o práci s její hlavou. O intuici a naslouchání vlastního těla. Podělila se s námi kromě tipů ohledně jídla a kvality potravin také i o detox těla.

 

Barušku můžeš sledovat taky na jejím instagramu.

AHOJ BARUŠKO:

Co si myslíš o naší generaci Y?

O generaci Y jsem slyšela poprvé defacto od tebe, nebo tedy o tom, že se to tak nazývá :D. Ale co si myslím celkově o naší generaci je to, že máme v podstatě neomezené možnosti (nepočítám poslední rok), což vede k tomu, že se můžeme realizovat ve všem, co nás napadne, ale zároveň si myslím, že to na náš vyvíjí o to větší tlak.

Chceme a můžeme být svobodní, s čímž souvisí i flexibilní pracovní doba, vlastní podnikání atd,. ale zároveň to vyžaduje pevnou vůli a morálku, což každý nemá.

Chceme se realizovat v práci, v koníčkách, ale oproti předchozím generacím to nechceme na úkor rodiny a vztahů, což může být těžké vybalancovat. Máme spoustu online možností, virtuální komunikace a i tady to vnímám nejen jako výhodu, ale také je potřeba vůle a určitá gramotnost, abychom dokázali poznat míru, kdy jsou pro nás chytrá zařízení a sociální sítě ještě přínosem a kdy se stáváme jejich obětí.

Takže když to shrnu, tak je to něco za něco – jsme svobodnější, máme možnost rozletu skoro kamkoliv a do jakékoliv oblasti, ale zároveň musíme sami sobě stanovit pravidla a disciplínu, abychom to ustáli a nesešli z cesty 🙂 

 

Jak se vnímáš jako žena? Co je pro tebe jako ženu důležité?

Jak se říká „Thanks God I´m a woman.“ Jsem šťastná, že jsem žena. Samozřejmě si myslím, že to máme v životě těžší, než chlapi 😀 Ale oni si myslí to samé opačně, že 😀 Je pro mě každodenní výzvou poprat se s rolemi, které život ženy přináší a úspěšně zdolávat každou fázi ženskosti, naší cykličnosti a emotivnosti.

Neříkám, že je to vždy úspěšné zdolávání, ale to k tomu patří a nesmírně mě to baví. Důležité je pro mě cítit se krásně, a to jak po fyzické, tak po duševní stránce. Líbit se sama sobě – jak vypadám, jak jednám se sebou i se svým okolím – ne kvůli ostatním, ale protože jenom tak se cítím šťastná já.

 

Jaké je tvé životní motto?

Užít si každý den tak, jako by byl jediný, protože „někdy jindy“ není datum v kalendáři.

 

Můžeš se s námi v závěru podělit o nějaké informace ohledně detoxu?

 www.ugoocista.cz

Tady asi najdeš všechno potřebné. Celkem to obnáší 9 denní očistu, kdy první 3 dny vynecháš určité potraviny, jako mléčné výrobky, maso, lepek, cukry, … Další 3 dny si vyzvedneš speciálně sestavené šťávy, které piješ a doplníš je jen detox čajem a vodou a poslední 3 dny jsou zase „čisté“.
Samozřejmě to obnáší celkové zklidnění, od UGA k tomu máš každodenní meditace, já to doplnila navíc o masáž a lymfatickou masáž a snažím se očistit se zkrátka po všech stránkách 😀 Dávám si různé masky, koupele, neběhám, cvičím jen jógu a pilates a chodím do přírody na procházky. 🙂
Veronika Zvonková
Veru je autorkou knihy Budu máma! a bývalého projektu Moderní máma.

Nyní žije šťastný život bez pravidel a bojuje za lidskost, svobodu a zdravé sebevědomí. Motivuje a inspiruje ženy v cestě za jejich sny a sama sdílí střípky ze svého života bez umělé dokonalosti.

Pomáhá mileniálkám odejít z nešťastných vztahů a postavit se na vlastní nohy s hrdostí a vztyčenou hlavou.

Je také spoluzakladatelkou projektu Ženy z ypsilonu, bývalého projektu a autorkou ebooku UŽ TO NEFUNGUJE! Jak poznat toxický vztah a jednou provždy z něj odejít.

Více o Veru se dočteš tady>>
Komentáře