Ve zdravém těle zdravý duch aneb Zdravý životní styl jako priorita

DOMI HOSTINSKÁ

online koučka, trenérka,
PR manažerka týmu StrongBeauty 

Domi je velmi inspirativní a pozitivní žena, která pomáhá těm ostatním ke zdraví. Dělá to však jinak, než jak můžeš být zvyklá od ostatních kouček. Jde o individuální a online přístup, ale hlavně o mnohem komplexnější pojetí, kdy její cesta není čistě jen
o stravě a cvičení... Je za tím mnohem víc.

V dnešním rozhovoru se s námi Domča podělí o to, jak se k této práci vlastně dostala, co ji naplňuje a co pro ni znamená zdravý životní styl.

3 věci, které Tě momentálně dělají šťastnou:

rodina, pejsek a smysl mojí práce – to, že můžu pomáhat ostatním dívkám/ženám

Tvůj nejoblíbenější způsob relaxace:

procházka s pejskem v přírodě (aktivní relax), masáž

Co máš na sobě ráda:

svou disciplínu a vytrvalost; to, že věci nevzdávám, vždycky říkám svůj názor/upřímnost

Domi, moc Tě tady vítáme a jsme rády, že si dnes můžeme popovídat právě s Tebou. Věřím, že nejen pro nás jsi velikou inspirací. Mě osobně přijde zajímavý tvůj přístup k zdravému životnímu stylu jako celku, čímž se odlišuješ od mnoha žen, se kterými jsem se já osobně setkala. Není to jen o jídelníčku a cvičení. Je vidět, že jsi hodně aktivní, zajímáš se o dané věci opravdu do hloubky a snažíš se ženám ukázat tu správnou cestu. Což je obdivuhodné.
Mohla by ses nám na úvod krátce představit?

Ahoj, moje jméno je Dominika Hostinská a jsem už dva roky vdanou ženou za toho nejlepšího chlapa pod sluncem Jsem certifikovaná fitness instruktorka, instruktorka HEATU a působím jako fitness online kouč v týmu Strong Beauty. I když je práce opravdu převážná část mého života, tak miluju čas strávený s rodinou, přáteli, mým malým pejskem – tyhle chvíle jsou pro mě nedocenitelný.

Co pro Tebe znamená být mileniálkou? Co si o této generaci myslíš?

Znamená to pro mě mít neskutečně moc možností v rámci osobního rozvoje a moc dokázat věci, které dříve ženy v našem věku nemohly. Na druhou stranu jsem hodně rodinný typ a nikdy bych nechtěla stavět práci před rodinu.

Vliv a dopad sociálních sítí na naší generaci je neskutečně velký a je nesmírně důležitý umět si udržet odstup. Nepropadnout tomu tolik a dávat si velký pozor, kým se inspirujeme a čím se necháváme ovlivňovat. Myslím si, že by si ženy/dívky měly začít uvědomovat tu sílu a moc, kterou mohou mít, nebály se plnit si své sny a všechny tyhle možnosti této doby využít ve svůj prospěch. Zároveň ale nezatlačit do kouta ty pravé hodnoty života, kterými bude vždy rodina, přátelé a láska.

Jak se vnímáš jako žena? Co je pro Tebe jako ženu důležité?

Jako žena bohužel trochu vnímám, že selhávám v takových těch klasických domácích povinnostech. Opravdu spoustu času strávím u práce a na činnosti, které bych měla přirozeně dělat, už mi nezbývá čas ani energie. Jsem ráda, že doma alespoň něco uvařím, upeču. 😀 Je to ale rozhodně věc, kterou chci změnit.

Svojí práci miluju, ale je pro mě zároveň i důležitý být doma tou „ženou“, která se postará o to, aby byl domov domovem.

To byl takový můj osobnější pohled. Ale z toho pracovního hlediska je pro mě, jako pro ženu hodně důležité být tou správnou inspirací a příkladem ostatním dívkám a ženám. „Správnou“ tím myslím nebýt jedna z dalších dietářek, psychicky nemocných – skvěle na pohled vypadajících holek, ze kterých si nespočet dívek pak bere příklad. Nakonec končí u nás ve fitness programech a my je s holkami učíme správně jíst, a naučit se hlavně najít k sobě samotné zdravý vztah a naučit holky, aby se přijaly takové, jaké jsou. Tohle vnímám jako obrovský problém dnešní doby sociálních sítí a snažím se jít proti tomu. Už je to určitě lepší, než to bývalo, ale právě teď dopadem sociálních sítí zůstalo hodně poznamenaných dívek.

Je vidět, že tě tvá práce moc baví. Mnoho mileniálek má s tímto problém. Nejsou spokojené ve své práci a nevidí jiné možnosti. Pověz nám, čím se přesně živíš a jak dlouho? Jak si se k tomu vlastně dostala?

Baví? Miluju to, a už tomu budou určitě tak 3 roky! Nebudu lhát, někdy je to hodně náročné. Ale nic to nemění na tom, že ten pocit, když vidím, jak jsem někomu mohla opravdu pomoci, je prostě něco co potřebuje jakoukoliv vyčerpanost nebo „přepracovanost“.

Dříve jsem dělala v kanceláři asistentku. Práce mi příliš nebavila a začínala jsem se hodně zajímat o cvičení a zdravý životní styl. Bylo to teda takové to začátečnické, zkoušela jsem svoje první diety, cvičila s trenérem apod. Skrz trenéra jsem ale poznala právě Káťu Blažčíkovou, která už tou dobou dělala online koučku a byla na sociálních sítích hodně známá. Líbilo se mi, co dělala a stala jsem se její klientkou. S Káťou jsme se pak potkaly ještě na nějakých seminářích a jednou mi najednou řekla, že by se mnou chtěla něco probrat a jestli nezajdeme na kafe. Tam mi nabídla možnost dělat to, co dělá ona. S tím, že mi vše naučí, zaškolí a ukáže, protože už zkrátka nestihla tu obrovskou poptávku, která na její služby byla.

Neváhala jsem myslím ani vteřinu. 😀 Protože to pro mě bylo jako z nějakého filmu. Najednou vidina úplně snové práce. Tenkrát jsem to vzala trochu rychle, protože jsem asi tak do 14 ti dní dala výpověď v práci. Bylo to nezodpovědný, protože jsem pak nějakou chvíli musela být bez příjmu, než jsem se zaškolila (děkuju mému božímu manželovi, že se o nás postaral). Museli jsme se na delší dobu hodně uskromnit – opravdu to byla doba, kdy sem koukala na to, jestli koupím tři banány nebo jen dva, haha. Ale nelituju ničeho, protože jsem díky tomu mohla mít maximální soustředěnost a spoustu času na to vstřebávat všechny informace a fakt se na 100 % zaškolovat.

Online fitness koučink je vlastně služba, kdy klientkám na základě detailních vstupních dotazníků vypracujeme startovní plán (stravovací/tréninkový/kompletní – trénink i stravu) přesně na míru dle jejich individuality. Plánem to ale nekončí. Po dobu spolupráce jsme v pravidelné týdenní komunikaci formou reportů, kdy se plán neustále upravuje a mění v závislosti na tom, jaké jsou pokroky.

To jsem začala dělat jako první a dělám stále. A protože bylo naprosto dostačující dělat koučink jen dva dny v týdnu, rozhodla jsem se udělat si ještě trenérský kurz a tři zbylé dny v týdnu věnovat klientům ve fitku. Měla jsem hodně rychle zaplněnou kapacitu, k čemuž pochopitelně pomohly mé sociální sítě a práce online koučky, díky kterým jsem měla hned větší dosah

Koučink se začal neustále rozrůstat, poptávky stoupaly a do týmu se musely přibrat další koučky. Teď už jsme vyloženě firma a díky tomu je potřeba zavést i nové pozice a přiřadit další zodpovědnost. Takže mi Káťa nabídla práci PR manažera, kdy se budu starat o sociální sítě a x dalších věcí pro celý projekt Strong Beauty a také Veganza store (což je e-shop s kvalitními fitness veganskými doplňky stravy a různými dobrotami). To pro mě znamenalo buď trenérka ve fitku, nebo tohle. To nebyla nejlehčí volba, protože trénování klientů jsem milovala a měla jsem hlavně dlouhodobé klientky, ke kterým jsem měla už osobnější vztah. Každopádně pro mě je online budoucnost, a proto jsem se rozhodla do toho jít.

Na instagramu, kde jsi mimochodem velikou inspirací pro ostatní ženy, vypadáš stále tak pozitivně a vyrovnaně. Jak to děláš?

Já ani nevím . Upřímně, kdyby mi to někdy řekl před těmi třemi lety, tak bych mu to nevěřila. Instagram jsem začala řešit až hlavně v souvislosti s nabídkou práce online koučinku, což je pochopitelné. A od té doby, jsem tam prostě jen sdílela své myšlenky, recepty, život, apod. Miluju život, chci ho žít naplno a užívat si každou chvíli. To není instagramovej fake. Takhle to ve skutečnosti mám, takže proto pak není problém působit pozitivně a vyrovnaně <3

Jasný, že každý den není sluníčkový, ale tak je to život, každému z nás se něco děje. Někdy to sdílím, jindy ne. Protože jsou podle mého nějaké věci, které na sociální sítě nepatří a určitá hranice se soukromím musí být.

Co pro tebe znamená zdravý životní styl?

Znamená to pro mě, že se hýbu, protože to mám ráda. Že cvičím, protože chci mít zdravé a funkční tělo, které mi bude aktivně sloužit. Ne vyrýsované svaly a nízké % tuku. Znamená to pro mě, že se snažím přirozeně hýbat celý den. Ne si dát ráno trénink a pak prosedět celý den na zadku. U mé práce je to dost těžké, ale snažím se. Prokládám práci procházkami, vařením, apod. To je velká výhoda toho, když dělám z domova.

Znamená to pro mě, že si vybírám takové potraviny a jídlo, u kterých vím, že jsou pro mé tělo to nejlepší. Nevyhýbám se zpracovaným potravinám, protože nechci přibrat. Spíše je jednoduše jíst nechci, protože vím, co to v těle způsobuje. Určitě to není to tak, že si nikdy nedám vůbec nic, ale prostě domu nakupuju jen celistvé a komplexní potraviny bez přidaných látek, éček, cukru apod. Ale tady v tomto ohledu si myslím, že je to hodně individuální. Vždycky je důležité to, aby si člověk našel to, co vyhovuje jemu, to čemu bude věřit.

S tím právě souvisí i psychická pohoda. Pokud má nějako nějaké ty mlsky rád, ale odpíral by se je a pořád by jen myslel na to, jak by si dal a nemůže, tak to také není dobré, a to hlavně po psychické stránce. Důležitá je vyrovnanost, umění ocenit samu sebe a dělat pro sebe každý den maximum podle svých možností. Není důležitý jen dostatek pohybu, kvalitní jídlo, ale i regenerace, spánek, psychická a duševní pohoda.

Máš zkušenosti s mnoha ženami, díky tvému programu. Jak vnímáš různé extrémy ve stravě a cvičení? 

S tím se setkávám dennodenně a je to přesně ten důvod, který mi neustále motivuje v tom pokračovat na plný obrátky v tom, co dělám. Je až neskutečný a dříve jsem si ani nedovedla představit, kolik žen a mladých dívek s tím má problémy.

70 % holek, které mi přijdou do programu třeba, chtějí jen shodit. Zbylých 30% ví, že má problém a chtějí ho řešit. Každopádně ať mají cíl ten nebo ten, celkem takových 99% má problém s jídlem, se sebou samotnou a je potřeba řešit hlavně to.

Myslím, že nejedna žena touží konečně se ubrat tím správným směrem a žít zdravě. Jen neví, jak na to. Je to velmi individuální záležitost. Jak se mohou ženy přihlásit do tvého programu?

To už jsem naťukla v jedné z předchozích otázek. Stačí zadat poptávku na našem webu - https://www.strongbeauty.cz/nabidka-sluzeb-strong-beauty/

A poté si už klientku přebere daná koučka. Klientce po zaplacení faktury dorazí na e-mail instrukce se vstupním dotazníkem, který každá koučka detailně prostuduje a na základě toho vytvoří startovní plán . Poté už každý týden probíhají pravidelné kontroly/reporty/úpravy plánu tak, aby program a plán neustále vedl k dosahování stanoveného cíle.

Řeknu příklad. Když třeba klientka přijde do programu s tím, že chce zhubnout a v dotazníku se zjistí, že je její příjem dost podhodnocený (ačkoliv má opravdu třeba i nějaká kila navíc), nemůže se hned začít postupem redukce. To by nedávalo smysl a přesně proto je koučink to správnou volbou. Nejde nastavit jeden plán, jeden jídelníček. Ale je potřeba projít postupným navýšením příjmu (reverzní dietou), kdy se plán opravdu týden co týden mění. Dochází k adaptaci metabolismu na vyšší příjem a celkově pak po nějaké době se z toho bodu dá udělat nějaká pozvolná, ke zdraví šetrná, redukce. To je rozdíl od klasických jídelníčků a našich plánů.

Měla bys na závěr nějakou radu pro ostatní ženy?

Buďte samy sebou za každou cenu. Nikdy vás nikdo ani nic neudělá šťastné, pokud nebudete vy sami uvnitř sebe. Netrapte se maličkostmi, nemá to smysl. V životě je tolik možností, co dělat, jak si ho užívat. Perfektní tělo vám k lepšímu životu nepomůže. Za to zdraví ano. Tak ho dejte na první místo, naučte se mít se rádi a vše ostatní přijde přirozeně samo <3

Domi je profíkem na zdraví životní styl. Její instagram je plný motivace a užitečných rad a tipů. Můžeš se inspirovat na jejím instagramovém profilu , kde je cítit pohoda, vyrovnanost a pozitivní energie.

  • Myslíš, že je tvá práce výjimečná oproti běžnému zaměstnání? Neobvyklá?
  • Chtěla by ses i ty podělit s ostatními o svůj obyčejně neobyčejný život?
  • Máš něco, co bys ze sebe chtěla předat ostatním?

Pokud by ses i ty ráda stala inspirací a podělila se s námi o něco, co umíš, víš, jak žiješ či jak přemýšlíš, napiš nám něco o sobě a my se ti ozveme!

Můžeš využít kontaktního formuláře níže či napsat a připojit přílohy přímo na info@zenyzypsilonu.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů