GENERACE Y

 děti 80´a 90´let

Každá generace je něčím specifická a když si uvědomíš, že vůbec nějaké takové "rozdělení" existuje, snáze pochopíš, proč ti někteří lidé třeba nerozumí. Proč i vztahy jsou jiné.

Generace Y neboli MILENIÁLOVÉ. Děti narozené mezi rokem 1982 a 2000.
Co je pro nás typické a čím se odlišujeme od jiných generací?

  • Dětství bez sociálních sítí a neustálého koukání na displej telefonu. Běhání venku s kamarády, telefonování z budky, nebo pevný linky.
  • Jak jsme rostli, vyvíjely se postupně i technologie.
  • Máme tendence srovnávat se na sociálních sítích a ukazovat tak jakousi "dokonalost" a snový život.
  • Pro Generaci Ypsilon jsou typické ambice, cílevědomost, touha po zážitcích a uznání.
  • Hledáme hluboký smysl ve všem, co děláme. Zajímáme se o pocity, emoce své i lidí okolo nás. 
  • Práce pro nás není jen prací. Hledáme v ní právě vyšší smysl, benefity a možnost něco změnit.
  • Prioritou je pro nás naše svoboda!
  • Hledáme v životě balanc.

 

Dříve se tohle zkrátka neřešilo, ale s dnešními možnostmi jsme našim dětem začali více naslouchat, především díky informovanosti této doby. Kam se podíváš, tam jsou nějaké informace. Na netu, v rádiu, v televizi, v časopisech, knížkách, telefonech, všude!

Generace Ypsilon je charakterizována tedy jako doba neomezených možností. Nemusíme nic a můžeme všechno...

Máme MILION MOŽNOSTÍ!

 

Přečti si o naší generaci něco na blogu

A co VZTAHY naší generace a jak v nich komunikovat? Stáhni si eBook ZDARMA a zjisti to!

*vyplněním webového formuláře automaticky dáváš svůj souhlas se zpracováním osobních údajů

A co si myslí mileniálky o své generaci?

 

Domi

online koučka, trenérka
Vliv a dopad sociálních sítí na naší generaci je neskutečně velký a je nesmírně důležitý umět si udržet odstup. Nepropadnout tomu tolik a dávat si velký pozor, kým se inspirujeme a čím se necháváme ovlivňovat. Myslím si, že by si ženy/dívky měly začít uvědomovat tu sílu a moc, kterou mohou mít, nebály se plnit si své sny a všechny tyhle možnosti této doby využít ve svůj prospěch. Zároveň ale nezatlačit do kouta ty pravé hodnoty života, kterými bude vždy rodina, přátelé a láska.

Baru

podnikatelka, byznys koučka
Naštěstí jsem od rodičů dostala zázemí svobodného vyjádření. Díky nim jsem si plnila sny v jezdectví a chápou i dnešní virtuální svět. Myslím si, že máme život daleko snazší než měli ve dvaceti, třiceti letech oni. My víme, že za výdělkem nejsou jen jistoty, ale také úroveň života a že je jen na nás, jak se o sebe postaráme a jakou hodnotu bude náš život mít. Z kraje to vypadá, jakoby za jednu fotku na Insta mohl člověk uživit rodinu. Ale aby taková fotka měla tuto cenu, musíme si udělat backup v podobě neustálého sdílení sebe a svého know how. Sdílení sebe sama každý chápe jinak. Ztrácí se intimita.

Katty

mileniálka každým coulem
O téhle generaci si myslím, že je průlomová, a to ve spoustě směrech. Ať už se jedná o neustálé zmiňování toho, jak moc je důležitá sebeláska, podporu zdravého životního stylu, na který je kladen určitě mnohem větší důraz než dřív. Až po to, že společnost začíná pomaličku chápat, že stejnou práci dokáže zastat jak muž, tak žena. Sice je to ještě pořád v plenkách, ale vidím tam určitý posun. Moc bych si přála, aby se za pár let nedělaly už žádné rozdíly, tak uvidíme. A pokud se toho nedočkáme my, tak snad alespoň naše děti.

Kami

podnikatelka, průvodkyně životem
Generace Y jsem poprvé zaslechla u Vás, přiznám se, že jsem netušila, co název znamená. 😊 V podstatě jsme to my ženy, které máme určité vzorce, programy, systémy z dob, kdy už spousta nastavení a vzorců opravu neplatí a můžou nám samotným i ubližovat. Vnímám to tak, že bychom se měly vzdělávat, učit novým věcem, být otevřené příležitostem a věřit, že je možné prožít život podle svých představ a snů. 😊Jedná se o kus práce samy se sebou, úsilí, překonávaní se a právě proto to stojí za to. 😊

Tereza

podnikatelka
Dle mého to jako mileniálky nemáme ani trochu lehké. Troufnu si říct, že jsou na nás kladené šílené nároky. Měly bychom stihnout vystudovat vysokou školu, mít dobrou kariéru, být výborné kuchařky, starat se o děti, vždycky dobře vypadat, být vyrovnané a k tomu všemu se z toho nezbláznit. Někdy sama cítím, že je toho na mě moc. Neříkám, že dřív to měly ženy jednodušší, neměly takové možnosti a takovou svobodu, jako máme my, ale jsou na nás kladeny několikanásobné nároky. Snažíme se žít tak, jak nám společnost říká, že je to správně, a pokud uděláme něco jinak, odsoudí nás.

Joli

podnikatelka, maminka
Svoboda, kreativita, nadšení, zápal. Tato generace může působit jako utržená z řetězu, ale ještě jsem se nesetkala s mileniálkou, která by nekonala dobro. Všechno to jsou obdivuhodné ženy, které stojí za velkými originálními projekty, inspirují davy. Neznají překážky, pracují celý život, protože to jako práci nevnímají. Jsou ale i křehké a málo kdo pozná, kdy naopak ony potřebují pomoc a podpořit.