Dnes bychom ti rády představily Janičku Chodilovou!

maminka na mateřské, vášnivá kuchařka

 

Janička je mladá velmi pozitivní maminka s neobyčejně pevnou vůlí. Většina z nás svůj život s příchodem miminka odsunula na druhou kolej, Janička udělala pravý opak. Naučila se využívat čas efektivně, aby jej mohla věnovat nejen rodině, ale také sobě. Přivykla zdravému životnímu stylu a její postoj k životu se zcela změnil.

Zeptaly jsme se Janičky na několik otázek, které tě mohou inspirovat v oblasti rodinného života a mateřství. Janička si rodinný život vysloveně užívá a každý okamžik se snaží prožít naplno.

 

3 věci, které Tě momentálně dělají šťastnou: RODINA!!!, pocit, že někam patřím - že mě někdo potřebuje, a LÁSKA - ať už k manželovi, dcerkám anebo pečení...

Tvůj nejoblíbenější způsob relaxace: Nejvíc si odpočinu v kuchyni. :) To je také nejspíš důvod, proč neustále něco vařím a peču. Zasytím smečku a naberu nové síly. :D

Co máš na sobě ráda: Za poslední dobu si na sobě nejvíc vážím toho, kam jsem se posunula, když se ohlédnu za sebe... Zejména v posílení vůle - kterou jsem měla vždycky slabou a nedotáhla nic do konce. A jinak bych vyzdvihla svůj trapný smysl pro humor. :D

Janičko, ty jsi zrovna jedna z těch žen, které jsou skvělé svým osobitým a jedinečným způsobem, jsou spokojené samy se sebou a jsou úplně normální. Na tvém profilu na instagramu nenajdeme jedinou vyumělkovanou fotku, která by působila spíš odstrašujícím dojmem. Řekni nám něco o sobě a o tom, co si myslíš právě o těch profilech, které v mnohých z nás vzbuzují pocit, že jsme nedokonalé matky a naše děti nemůžeme každý týden fotit v drahých a nejnovějších kolekcích dětských outfitů?

Normální bych se nenazvala, ale nemyslím si, že je zrovna na škodu být odlišná a tak trochu jiná. :) Být spokojená sama se sebou se také teprve učím. Nespokojit se jednoduše s tím, že je přece normální takhle vypadat po dětech. :) Nesmí to člověk dělat pro druhé, ale pro sebe. Někdo je spokojený v těle, které váží 100 kg, jiný se cítí lépe když má o nějaké to kilo míň... A tohle je na životě to krásné - ta rozmanitost. Každý je jiný a měl by se chovat tak, aby byl maximálně spokojený. :)

Co se týče fotek, jenž vkládám na instagram, dělám si tu z toho takové "soukromé" fotoalbum a vyumělkované fotky pro mě nemají žádnou hodnotu. U druhých se na ně ráda podívám, ale tím to pro mě končí. S reálným životem tyhle fotky nemají nic společného. :) Tudíž se hned člověk nemusí cítit jako špatná matka. Opravdový život s dětmi vypadá jinak... A mnohem zábavněji, řekla bych. :D A jestli se dokonalost matek měří na počet značkových mikin, jenž má dítě ve skříni, tak jsem totálně pohořela. K tomuhle se asi ani nebudu vyjadřovat... :) Rozumím tomu, koupit dítěti kvalitní bundu, boty atd. Ale čekat obdiv za to, že mám prcka od hlavy až k patě ve značkových hadrech, mi příjde směšné... 

Máš někdy pocit, že jsi špatná máma?

Den co den si tak pětkrát klepu na rameno, jak jsem dobrá... Prostě dobrá! Jak si to všechno dávám a jak mám kouzelné děti...:)  A zhruba desetkrát během dne přemýšlím, co dělám špatně a hledám čudlík, kterým se ty děti dají vypnout! :D Nejhorší je pocit, že jsem si na něco KONEČNĚ přišla... V ten moment je mi jasné, že přijde ledová sprcha. :D A taky že jo... 

Sleduješ raději profily reálných žen, nebo tě baví hltat každou fotku bohatých a nádherných žen, kterým instagram ladí lépe než boty s kabelkou?

Mám to tak půl na půl... Sleduji jak úplně "obyčejné" maminky, tak i ty neOBYČEJNÉ. Mám ráda rozmanitost a člověk se může inspirovat kdekoli. :) 

Co pro tebe znamená být mileniálkou? Jak vnímáš všechny ty možnosti, které máme díky dnešní době, ať už jsme na mateřské nebo ne? 

Veškeré možnosti, co člověk v dnešní době má, jsou opravdu super. ALE! Podle mě, je to zase jenom o lidech. :) Chceš a něco pro to děláš, a nebo ne, a pak to podle toho taky vypadá. :) 

Na čem si jako žena zakládáš? Co je pro tebe jako pro ženu a matku nejdůležitější?

Teď to bude znít asi hrozně strojeně, ale zakládám si na tom, aby mě můj muž i děti vnímali jako dámu... Samozřejmě, že znají mou praštěnou povahu... Ale i přes to chci, aby jsme k sobě měli vzájemnou úctu a mohli k sobě vzhlížet. :) A nejdůležitější jako pro matku... Snad jen to, abych zvládla se svým manželem po boku vychovat holky v dobré lidi a měli jsme šťastný a spokojený život. :)

Jsi velmi aktivní. Zvládáš se starat o obě malé holčičky, máš šťastný vztah, dokázala jsi své tělo neuvěřitelně proměnit a k tomu jsi evidentně vášnivá kuchařka a také ráda pečeš. Jak to všechno zvládáš? Jak vypadá takový tvůj typický den?

Takhle aktivní jsem paradoxně až od doby, co jsem otěhotněla s první dcerkou... Až si kolikrát říkám, co jsem proboha dřív jako dělala? Snažím se o takové to teplo domova - takže mít navařeno a napečíno je samozřejmostí. Domácí cuchta hadra. :) Rodinný život mě fakt hrozně naplňuje a v kuchyni se cítím jako ryba ve vodě, takže to jde ruku v ruce všechno. Šťastný vztah máme a jsem za něj strašně vděčná, protože nás to stálo oba hodně úsilí a taky u nás vždycky nebyly jen růžové chvilky zalité sluncem. O to víc mi přijde, že si člověk potom toho druhého více váží. :) A podle mě, se prostě perfektní vztah nehledá, ale buduje. Tak hold BUDUJEME! :)

Co se týče hubnutí, byla to pro mě obrovská výzva. Nikdy jsem neměla ani za mák pevné vůle a sama jsem si moc nevěřila, že se mi to vůbec může povést. Ale povedlo! A jsem za to hrozně ráda, jelikož mě to posunulo úplně někam jinam. Jiný náhled na stravování, cvičení atd. Tohle všechno se stalo mým koníčkem a obohatilo mě to zase o nové zkušenosti. Jinak samozřejmě tím největším hnacím motorem a podporou mi byl muž. :) Ve dvou se to vždycky lépe táhne...

A náš typický den asi nedokážu ani popsat... Nejsme typicky režimová rodina. I přes veškeré snahy starší dcerka pokusy o nějaký režim odmítá... Takže ode mě člověk rozhodně neuslyší, že nám chodí děti ukázkově spát po večerníčku a pak mám čas jenom pro sebe, nebo svého muže. U nás je to prostě jízda, neřízený chaos a zmatek... ALE! Jsme takhle spokojení, i přesto, že je toho někdy až nad hlavu a pocity štěstí střídá beznaděj, jestli to moje dítě půjde jako někdy vůbec spát! :D 

Je něco, co bys v závěru chtěla holkám vzkázat, případně předat ostatním maminkám nějakou radu?

Necítím se být zrovna radícím typem, snad jen jediné... Kašlete na všechny ty "dokonalé" matky s režimem... Kterým děti chodí spávat na povel a které mají všechno v malíčku. Nikdo takový není... Jen né každý řekne upřímně na plnou hubu, že u něj doma vládne anarchie. :D Buďme vděčné za život, jaký máme, a hlavní je, to nějak přežít ve zdraví. :) Vždycky se lépe vzpomíná na to, jak to bylo těžké, ale daly jsme to! :) 

 

Jak už jsme psaly, Janička je skvělá kuchařka a její instagram často zdobí fotografie skvělého jídla. Můžeš se inspirovat na jejím instagramovém profilu , který mimo jiné srší pozitivní energií a radostí ze života.

  • Jsi také maminkou? Jak vypadá takový tvůj běžný den?
  • Chtěla by ses i ty podělit s ostatními o svůj obyčejně neobyčejný rodinný život, aby i ostatní maminky viděly, že každá jsme sice jiná, ale spojuje nás toho mnohem víc, než se zdá?
  • Pracuješ při mateřské? Cvičíš? Máš pocit, že tvůj rodinný život je něčím výjimečný?

 

Pokud si myslíš, že můžeš ostatní mileniálky podpořit v rodinné oblasti (ale i jiných - mateřství, kariéra, partnerské vztahy, lifestyle), napiš nám něco o sobě a my se ti ozveme!

Můžeš využít kontaktního formuláře níže či napsat a připojit přílohy přímo na info@zenyzypsilonu.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.