Knížka Budu máma!

První knížka odhalující zákulisí těhotenství pěkně bez cenzury.

Čekáš miminko a máš pocit, že NIKDO nerozumí tomu, jak se cítíš?

 

Zajímá tě, jak probíhá test na těhotenskou cukrovku nebo jakej je doopravdy ten porod?

 

Připadáš si totálně přehlcená informacemi o tom, jak DOKONALE zvládnout těhotenství, ale v praxi ti to moc nejde?

 

Jo, tak já jsem to měla úplně stejně. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, očekávala jsem realitu obdobnou tomu, co jsem vídala na sociálních sítích.

Krásný kulatý bříško, trendy těhotenský oblečení, celkový zkrásnění a šťastnou rodinku, která společně vybírá kočárek a nábytek. 

Neměla jsem to tak. Ale i kdyby jo, je to vlastně jedno, protože podstata týhle mý knížky je sdílení všeho od počůrání těhotenského testu až po poslední kontrakci na porodním sále pěkně bez cenzury.

Přesně tak, jak jsem celých těch devět měsíců já prožila - se všemi pocity, se všemi dojmy, názory a změnami. 

Já jsem Veru!

Mladá mamča, kterou ne každej chápe, protože někdy až přespříliš sdílí svoje osobní životní zkušenosti, aby tak pomáhala ostatním.

Mamča tříletý Viki. A teď to podstatný - prostě ženská, která se rozhodla v roce 2018 vydat knížku ve formě vlastního deníku o tom, jak probíhalo celý její těhotenství.

Prostě proto, aby každá budoucí máma měla možnost nahlídnout pod pokličku toho všeho tak, jak to fakt může někdo cejtit. 

Jakože doopravdy, bez přibarvení, bez cenzury. 

Knížka je přesně pro tebe, pokud ti v tý hlavě občas naběhne aspoň jedna z těchhle myšlenek:

  • To jsem snad jediná, kdo má ty šílený strie na břiše?
  • A budu to dítě mít vůbec ráda? Bude se mi líbit?
  • Zvládnu to všechno? Jaký to asi bude potom...
  • Jsem nádherná! MIluju svoje bříško!
  • Bože, jsem odporná! Nenávidím se!
  • Ehm, mám si dát ještě třetí talíř těch těstovin, nebo spíš mlíko a okurku?
  • Fuj, to smrdí. Jak je to možný? Vždyť je to přece moje oblíbená vůně!
  • A co když se při porodu too...

Tolik otázek, tolik pocitů, tolik dojmů, že jsem jediná na světě. A jak to všechno zvládnu. A co když mě nastřihnou... Bude to bolet? I to šití, když tak všichni straší? A fakt mi po skončení prvního trimestru přestane bejt špatně? A co plísňový sýry, kolik bude stát výbavička a jakej kočár mám teda pořídit?

Vidíš se v tom taky?

V roce 2018 jsem založila svůj vlastní projekt Moderní máma. Je už asi jedno, jaká byla jeho vize, protože jsem se stejně nakonec rozhodla ho pustit.

Podstatný ale je to, že na tomhle webu se v rámci blogu zrodila série článků Budu máma, která zaznamenala velkej úspěch. Šlo o formu mýho vlastního deníku, kde jsem sdílela se světem svoje pocity z období těhotenství hezky pěkně do detailu.

Ukazovala jsem svou realitu veřejnosti tak, jak jsem to cítila, ačkoli mě to stálo problémy v mým okolí kvůli mojí přílišný sdílnosti a odhalování soukromí.

Bylo mi to fuk, protože jsem tak nějak cítila, že tam venku je spousta žen, který potřebujou vědět, že na tohle období nejsou samy.

Když je nechápou netěhotný kámošky nebo partner, protože je chlap, tak že jiná těhotná dívka někde v Kaznějově řeší úplně stejný věci, co třeba holky v Praze, Brně nebo Liberci...

A tak jsem ty články prostě sepsala do knížky a dostala svůj těhu příběh až do knihkupectví.

Nešlo mi o to, sepsat příručku o tom, jak zvládnout těhotenství. Pokud tohle od mojí knížky čekáš, tak si jí nekupuj.

Šlo mi o to, abys v tomhle období našla velkej kus lidskosti a mohla nakouknout do zákulisí někoho, kdo si tím fakt prošel. 

Nehodlám tě poučovat, co bys měla a neměla.

Nebudu ti ani nutit svoje názory a očekávat, abys je přijala za svoje.

Nebudu ti mazat med kolem pusy a říkat, jak ten porod není tak hroznej.

Stejně tak nebudu očekávat, že se ztotožníš úplně se vším, co v knížce najdeš.

Já tě chci jen rozesmát a třeba inspirovat. Uklidnit. Pochopit, vcítít se do tebe... Nebo ty do mě?

Prostě víš jak...

Co si o knížce Budu máma! myslí dnes už ostatní maminky?

Tak tato knížka je naprosto luxusní a ten kdo jí nepřečte, o hodně příjde!! Je psána,tak jak zrovna Verunce bylo a co prožívala. Žádná přetvářka,ani mazání medu kolem pusy. Budoucím maminkám tato knížka ukáže jaké těhotenství může doopravdy být a na co vás připravit. Ukáže vám, že i kvůli těm naším zlatíčkům v bříšku, zvládneme všechno ať už se sebevíc trápíme. Doporučuji všem, protože tahle knížka se čte sama, jak jednou začneš, už nepřestaneš. ❤️
Leona Páralová
Musím rict, že Verči kniha pro mě byla vysvobozením od dnešních ideálu. Patřím mezi ženy, které si snad od malicka predstavuji a planuji, jak bude jejich těhotenství úžasne, protože jinde vlastně nic jiného nepisou. Jsem ráda, že me a dalším ženam Verča poskytla pravdivý příběh o tom, že těhotenství není růžové peříčko, ale zároveň se podělila o tu skutečnost, proč to všechno přetrpět! Za mě je kniha jedinečná a doporučuji ji přečíst každé budoucí mamince.
Anna Štěpánková

Co bys ještě měla vědět?

Jde o deník. Můj vlastní deník, pokud jsem o tom ještě dost podrobně nemluvila. Neboj, nepsala jsem každej den po dobu těch devíti měsíců. Spíš prostě průběžně. 

Knížku jsem rozdělila na tři hlavní části dle trimestrů: první, druhý a třetí. Kapitoly jsou pak v podobě jednotlivých dnů daného měsíce. Každý měsíc je doplněn o mojí vlastní fotku s rostoucím bříškem.

No a takhle to vypadá uvnitř.

Knížka tě vyjde na 269,- Kč vč. DPH + poštovné a balné.

Možná máš ještě pár otázek...

Kdy mi knížka dorazí?

Do dvou dnů od obdržení platby knížku pošlu. Pokud tedy budeš platit kartou, na poštu poběžím nejdýl pozítří. Popozítří bys jí měla mít doma.

Posíláš i přes Zásilkovnu?

Z technických důvodů bohužel ne. Pouze pošta.

Kolik si bereš za poštovný?

69 Kč včetně balného.

Kolik má knížka stran, jaký má formát a jaký má typ vazby?

Jde o měkkou bezobalovou vazbu. formátu A5. Knížka má 166 stran.

Kdo je autorkou týhle knížky?

Veru Zvonková

 

Spoluzakladatelka projektu Ženy z ypsilonu, autorka ebooku UŽ TO NEFUNGUJE! Jak poznat toxický vztah a jednou provždy z něj odejít.

Autorka knihy Budu máma! a bývalého online projektu Moderní máma.

Žena plná snů a přání, která pomáhá ostatním ženám-mileniálkám v realizaci jejich vlastních tužeb a podporuje je v cestě za lepším životem.

Veru kromě toho, že napsala knížku, založila spolu s nejlepší kámoškou Hani projekt Ženy z Ypsilonu.

Projekt, kde pomáhají ženám z generace Y mileniálkám s partnerskými vztahy, ale především se vztahem k sobě samotným.

Projekt, jehož hlavním tématem lidskost a  podpora ženskosti a sebevědomí. 

Taky spojujou ostatní mileniálky, se kterými dělají rozhovory - teď už hlavně ve formě podcastů, který najdeš i na Spotify. 🙂