Dnes bychom ti rády představily Marušku Mestekovou!

kadeřnice, mladá mileniálka s obrovským srdcem

Maruška je úplně normální mladá slečna, která dostala do vínku pořádnou nálož talentu. Živí se jako kadeřnice, ale to, co s vlásky dokáže, o tom si mnohé nechají jen zdát.

Mimo to umí skvěle hrát na klavír. Svou práci miluje nadevše, což přispívá k tomu, že je neustále veselá. Svoje šikovné ručičky by si měla nechat dát patentovat, protože kromě vlasů umí i skvěle kouzlit s make-upem.

Marušku jsme nikdy neslyšely si stěžovat, pomlouvat někoho nebo nadávat, je to zkrátka velmi pokorný a skromný člověk, který svou osobitou povahou a neskutečnou energií inspiruje mnoho slečen.

 

 

3 věci, které Tě momentálně dělají šťastnou: Úplně první, co mě napadne, je moje práce, která mne neustále těší a naplňuje. Taky zbožnuju tohle období. Venku všechno zelená a na moje pozdní večerní procházky je už poměrně dlouho světlo. Jsem totiž taková sova. Šťastná jsem za svoji rodinu a lidi, které kolem sebe mám. 

Tvůj nejoblíbenější způsob relaxace: Budu upřímná. Miluju spánek, dlouhý spánek bez budíku. Takže to je jedna z mých největších relaxací. Často relaxuju u meditace, ale dokážu si odpočinout i se sluchátky v uších na procházkách s našimi pejsky.

Co máš na sobě ráda: Ovšem u téhle otázky jsem se celkem pozastavila. Ostatně jako vždy, když se mi na ni někdo zeptá. Jsou to totiž spíše věci. Třeba to, že se nebráním novým věcem a stále se něco učit.  Taky to, že jsem dokázala na sobě udělat spoustu práce na cestě od negativismu k pozitivitě a čím dál víc se umím radovat ze života. Moje euforické chvíle, do kterých se občas dokážu dostat a moje bohaté snění.

Maruško, já už tě obdivuju delší dobu nejen pro to, co děláš, ale především pro to, jaká jsi. Neznám moc takových dívek jako jsi ty a vím, že už takto jsi pro mnoho z nich inspirací. Jsi důkazem toho, že člověk nepotřebuje mít tisíc titulů a miliony na účtě ,aby se prosadil a žil svoje sny. Ty jsi kadeřnice, ale to, co s vláskama dokážeš, je něco neuvěřitelného, stejně tak i to, jak líčíš. I přes tvůj obrovský talent, který ti přináší mnoho úspěchů, zůstáváš stále ohromně skromná a pokorná. Můžeš se nám krátce představit a říct něco o tvé životní filosofii?

Ani nevíš, jak velkou je mi ctí! Tak moc si toho vážím. Tvých slov a toho, že jsem tě na rozhovor napadla zrovna já. Moc děkuji!  Jak už jsem o sobě řekla, jsem totiž takový nenapravitelný snílek bez zábran. Spousta lidí si třeba klepe na čelo, protože z mojí stránky totiž neexistuje vůbec nic, co by nešlo. Všechno jde, když se chce. Už jako malá jsem měla sen, že bych chtěla být kadeřnicí a pak si tajně na škole přála, abych se v budoucnu prosadila a mohla si jednou říct, že jsem něco dokázala, že něco umím.

Byla to a je stále dlouhá cesta. Někdy je to fakt těžký, co si budeme. Ale i to k tomu prostě patří a pokud to člověka opravdu baví, není čeho se obávat a vlastně co řešit. Stále se učím novým věcem a mám nespočetně vzorů v tomto oboru. To je vlastně taková ta největší náplň a kouzlo téhle práce. Pořád se více v něčem zdokonalovat. Vlasy jsou moje srdcovka. Tak jako líčení. I když to už beru spíše jako takový koníček a radost, kterou můžu krásně spojit s mou prací. Nemám totiž vůbec pocit, že jsem nějak obzvlášť talentovaná. Je to o tom, dělat to, co člověka baví a dělat to s láskou. Už tím si plní své sny. A o tom to celé vlastně je.

Jak je možné, že dokážeš být stále tak svá a optimistická, přestože nepatříš mezi ty šťastné, které se těší perfektnímu zdraví?

Určitě se nepovažuju za nějak nemocnou. Je důležitý si opravdu říct, že jsem naprosto zdravá. Jen se vlastně pár věcí před rokem a několika měsíci maličko pokazilo. Jelikož ta věc, která se stala, byla ta, která mi naučila hrozně moc věcí, a až díky ní jsem pochopila, co je a není v životě opravdu důležitý. Vážit si sama sebe! To jsem nikdy neuměla a vlastně jsem ani nevěděla, co to znamená. Stačilo pár měsíců, kdy jsem nevedla úplně dobře spořádaný život. Zbytečně moc práce, u které jsem si musela stále nějakým způsobem něco dokazovat, málo spánku a zbytečný stres. Tak málo stačilo pro moji diagnózu. Těžký zánět jater, mononukleóza s dlouhým průběhem a selhávání organismu.

Tyto 3 věci mi nakázaly všechno hodit za hlavu a naučit se sama se sebou žít. Měla jsem na to dlouhých 5 měsíců, než jsem se dala zase tak nějak dohromady. Člověk by nevěřil, co všechno dokáže nemoc vyvolat v sobě za emoce, otázky a jaké věci najednou upřednosťnujeme. Dnes už je tohle za mnou a já pociťuji jen občas můj skvělej únavový syndrom, který mě vyvede zpět z reality a upozorňuje moje tělo a hlavu s výkřikem jakože „Zpomal! Tudy zase asi cesta nevede."

Ono se totiž ne nadarmo říká, že všeho moc škodí. A tohle je celé moje tajemství, jak jsem se naučila být svá. Jsem moc ráda, že vyzařuji na lidi spíše optimisticky, protože i já dokážu ve skrytu, pod pokličkou, vidět věci dost černě a mít taky pořádně z něčeho obavy a strach. Tím jsem byla kdysi dost typická, ale v tomhle ohledu se snažím být lepší. 

Přestože sršíš pozitivní energií, umíš také ukázat to špatné. Co tě k tomu vede? Lidé většinou sdílí s ostatními jen to dobré...

Ta zkušenost, stát se chvíli opravdu nemocnou bytostí, byla dost velká a nějak od samého začátku jsem se nebála ukázat lidem co se děje a že to nebylo úplně zrovna ukázkový a hezký, což na sociálních sítí hraje tu největší roli. Myslím si, že je v pořádku ukázat i to nedobré

Čemu všemu se věnuješ a jak trávíš svůj volný čas?

Volný čas trávím hlavně s mojí úžasnou rodinou, přítelem, cestováním, cvičením jógy, s hudbou, se spánkem a dobrým jídlem. Zase ten spánek, haha.

Jsi šťastně zadaná už několik let, přestože jsi tak mlaďoučká. Co bys doporučila ostatním ženám, aby měly takto spokojený vztah jako ty?

Ono je to vlastně děsně vtipný. Jsme naprosto odlišní lidé. Nemáme skoro žádné společné koníčky, názory, prostě nic. Asi fakt to moudro, že se protiklady přitahují, u nás dost zapůsobilo, jinak si to nedokážu vysvětlit. V srpnu to bude 6 let, co jsme spolu a ani nám to nijak nepřijde. Naše začátky vztahu byly celkem až hustý. Plánovat spolu budoucnost nebo tak, by nás nikdy nenapadlo. O to víc si teď myslím, že vlastně žádný dokonalý, nebo spokojený vztah neexistuje. Tohle všechno si musí oba vybudovat sami. Tak moc jsme spolu chtěli být a i milovali se, že jsme postupem času přišli jak na to. Na tohle si musí přijít ale každý sám. To je to kouzlo!

Na čem si jako žena zakládáš? Co je pro tebe jako pro ženu nejdůležitější?

Nejdůležitější je být zdravá, šťastná a být sama se sebou spokojená! Ostatní je naprosto tabu. 

Je něco, co bys v závěru chtěla holkám vzkázat, případně předat ostatním maminkám nějakou radu?

Pojďme dát vesmíru vědět, co chceme, uskutečnit své sny, jít si zatím vším a nestarat se, jak se to stane. Žít přítomností a prostě jen milovat život, protože on bude na oplátku milovat nás. ♥

Jak už jsme psaly, Maruška je profíkem přes vlásky a její instagram často zdobí fotografie její práce. Můžeš se inspirovat na jejím instagramovém profilu , který mimo jiné srší pozitivní energií a radostí ze života.

  • Myslíš, že je tvá práce výjimečná oproti běžného zaměstnání? Neobvyklá?
  • Chtěla by ses i ty podělit s ostatními o svůj obyčejně neobyčejný život?
  • Máš něco, co bys ze sebe chtěla předat ostatním?

 

Pokud si myslíš, že můžeš ostatní mileniálky podpořit v oblasti osobního rozvoje (ale i jiných - mateřství, kariéra, partnerské vztahy, lifestyle), napiš nám něco o sobě a my se ti ozveme!

Můžeš využít kontaktního formuláře níže či napsat a připojit přílohy přímo na info@zenyzypsilonu.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.