Inspirujeme a spojujume ženy naší generace, které chtějí na sobě pracovat.

Jsme si vědomy toho, jaký dopad na vztahy má dnešní moderní doba, a proto učíme ženy, jak být ve vztahu především sama sebou a naučit se nejen dávat, ale i brát.

Propojujeme téma vztahů do různých odvětví osobního rozhovoje. Víme, jak je v našem vztahu důležité sebevědomí, ženskost a tedy i práce sama na sobě.

 

 

Jak vznikly Ženy z Ypsilonu - náš příběh

Dneska už dobře chápeme, že život si tvoříme my samy. Že existuje nějaká síla myšlenky a na základě našeho smýšlení si tvoříme naši realitu. Víme, že mít se opravdicky ráda je základ šťastného života a že od zdravého sebevědomí se to všechno odvíjí. Vztah, práce, vlastně úplně celý náš život...

Už si konečně umíme prosadit svůj názor, vystoupit ze své komfortní zóny a organizovat si svůj čas. Zvládneme se poprat se svými pocity a myšlenkami a víme, proč se nám v životě děje to, co se nám děje. Už se neomlouváme pořád dokola za všechno a neobhajujeme každý svůj čin. Posloucháme svoje tělo a snažíme se vždy dělat všechno v souladu s našimi pocity. Každým dnem objevujeme nový kousek našeho já a už si konečně nic nevyčítáme, kdo jsme. Máme se rády. Takové, jaké jsme!

Ale vždycky to tak opravdu nebylo!

Ještě před několika lety jsme každá byla úplně někde jinde. Obě jsme i přes to však měly společné: hledání sebe samé v zaměstnání, takže jsme vystřídaly mnoho pracovních pozic, taky sebevědomí na nule a pocit, že o tomhle je přesně ten život. O tom, chodit do práce a z práce, sotva zaplatit výdaje a nějaké naše sny a vize? Co to je?

Nechávaly jsme se utvrzovat v tom, že život podle systému je normální a je to v pohodě. A že MY se musíme přizpůsobit.

V roce 2018 se nám oběma narodilo miminko. A naše vlastní JÁ šlo do pozadí ještě víc. Péče o dítě… Všechno to bylo tak nové… Naše sebevědomí nemělo naději na přežití, protože jsme veškerý náš čas věnovaly roli mámy.

Zapomněly jsme na sebe.

Začaly jsme se porovnávat s ostatními, záviděly influencerkám jejich dokonalé životy a samy byly přesvědčené o tom, že my určitě změnit nic nemůžeme. Ani nás nenapadlo, že bychom mohly…

Firma, která nám změnila život

Každá jsme si tak proplouvala svým stereotypním životem coby unavené mámy bez vlastní sebehodnoty, když nám najednou přišla do cesty firma Mary Kay. A přesně tady začala naše společná cesta.

Díky společným akcím jsme obě získávaly čím dál větší rozhled a díky kosmetice si nejen zlepšily pleť, ale naučily se líčit a naše sebevědomí začalo pomalu, ale jisté vstávat z mrtvých. Ani jedna z nás jsme nikdy nechtěla prodávat kosmetiku a být součástí multilevelu, ale tady to bylo jinak. V jiných firmách se tak nějak bohatlo a šplhalo po kariérních žebříčcích, tady ale v popředí a smyslem všeho bylo spíš to krásnění.

Ty ženy tu tak nějak ožívaly. Rozkvétaly. Měly jsme možnost poznat další maminky na mateřské. Maminky, které si věří, které jsou soběstačné, nezávislé a hlavně šťastné. Před dobou covidovou jsme se účastnily různých školení, odkud jsme jezdily nejen namotivované, ale především s pocitem, že něco můžeme. Že i MY za něco vlastně stojíme a můžeme NĚCO předávat dál.

Ten pocit se nám hodně líbil. A díky péči o sebe se nám postupně začal líbit i ten náš odraz v zrcadle…

Neobyčejné přátelství

Společné akce v Mary Kay nám umožnily o sobě tak nějak vědět. Občas spolu prohodit pár slov, ale to pravé přátelství přišlo asi o dva měsíce později, tedy v listopadu 2019.

Obě jsme bydlely nedaleko od sebe, obě jsme měly rok a půl staré dítě a obě jsme tak nějak cítily, že máme něco společného. Pár kafí a procházek s kočárkem a my najednou věděly, že si rozumíme víc než s kýmkoli jiným. Začaly jsme spolu komunikovat na denní bázi formou hlasovek. A pak to přišlo. 

Svěřování se jedna druhé s našimi problémy, ale hlavně i zapomenutými sny. Pokud jsme o sobě ještě do té doby něco nevěděly, byla to láska k psaní. Kreativita a touha něco předávat. Touha pomáhat lidem. A protože jsme díky Mary a mnohým dalším událostem v našich životech začínaly chápat, že to sebevědomí není rozhodně problém jen náš, ale že to řeší téměř každá žena, rozhodly jsme se vylézt s kůží na trh...  

20. dubna 2020 náš projekt Ženy z ypsilonu poprvé spatřil světlo online světa.

Proč ženy z Ypsilonu?

Do té doby jsme ani jedna netušily, že jsme součástí nějaké generace. Po důkladném zkoumání, googlení a bádání jsme pochopily, že generace mileniálů je úplně jiná než generace xeniálů (naši rodiče) a baby boomers (naši prarodiče). A to z hlediska možností. Z hlediska příležitostí a informací. Uvědomily jsme si, že jako ženy této generace máme mnoho společného... 

  • Čelíme umělé dokonalosti na sociálních sítích.
  • Chceme se realizovat, ale nevíme v čem a kde začít.
  • Chceme svobodu, ale nevíme jak jí docílit.
  • Neumíme budovat vztahy - s kamarády si píšeme na messengeru a s drahou polovičkou se po každé hádce chceme rozejít.
  • Porovnáváme svůj život s kdekým a každým dnem usilujeme o to BÝT LEPŠÍ, místo toho, abychom se přijaly, takové, jaké skutečně jsme.
  • Někdy máme pocit, že jsme totálně přehlcené a ztracené v téhle uspěchané době plné možností.
  • Neumíme si na sebe najít čas. Jen tak se zastavit a užívat si krásy života. Tady a teď.

Samy sobě vzorem

Díky zjištění všech aspektů, které nás mileniálky spojují, jsme samy pochopily, na čem je třeba ještě zapracovat. Zároveň jsme se začaly soustředit na to, co už známe a víme. Na to, co můžeme předat dál. A to hlavně proto, protože jsme si vzájemně byly inspirací a jedna od druhé jsme se naučily dívat se na svět a náš život trošku z jiného úhlu… 

Obě se učíme každým dnem a víme, že spokojený a šťastný život není cíl, ale cesta. Víme, jak toho šťastného života docílit. Jak pracovat na svém myšlení tak, abychom ty změny ve svém životě začaly vykonávat. Abychom se k těm našim snům uměly přiblížit bez jakýchkoli výčitek a pocitů viny.

Náš projekt je zároveň naše cesta.

Našim cílem je pomáhat ženám přijmout své já a pracovat na sobě tak, aby si i oni plnily všechno, po čem touží. Aby uvěřily, že i ony můžou. Nejde vůbec o to, porovnávat se s někým. Jde o to, být SAMA SOBĚ VZOREM

 

A přesně tohle tě chceme naučit!

Stáhni si eBook ZDARMA a zjisti, co ti může pomoci v komunikaci s partnerem, aby se doma pročistil vzduch!


... a jak to s námi bylo ještě předtím, než jsme se poznaly?