Dnes bychom ti rády představily Terezku Zborníkovou!

podnikatelka, workoholička, optimistka

 

Terka je mladá podnikatelka, která exceluje v oboru finanční poradenství, je věčnou optimistkou a nebojí se vůbec žádné výzvy. Navzdory jejímu věku je pracovně velmi, velmi úspěšná, ačkoliv tomu tak dřív rozhodně také nebylo.

Zeptaly jsme se Terezky na několik klíčových otázek, které tě mohou inspirovat v kariérní oblasti a ukázat, že i mladá, obyčejná mileniálka, která nemá moc zkušeností, může vyšplhat až bůhví kam...

 

3 věci, které Tě momentálně dělají šťastnou:  práce, které je za mnou vidět - úspěchy mých spolupracovníků, čtení, vaření 
Tvůj nejoblíbenější způsob relaxace: zmíněné čtení a vaření , čas s přítelem, pokud nic z toho nezabere - meditace
Co máš na sobě ráda: Těžká otázka :D Ale nejvíc si na sobě vážím cílevědomosti, píle a šílenou vytrvalost, pokud mám daný cíl

Jsme moc rády, že  ses rozhodla být inspirací pro ostatní a podělit se s námi o své zkušenosti a názory.
Mohla by ses nám krátce představit?

Ahoj, jsem Terka, je mi 22 let a v současné době již 2 roky podnikám na poli osobních financí a pomáhám lidem zorientovat se na finančním trhu. Mimo klientskou práci vzdělávám lidi ve svém týmu a předávám jim mnou nabité vědomosti, kdy v současné době je v mém týmu 15 lidí. Zároveň studuji dálkově vysokou školu v Praze, snažím se starat o domácnost, kde bydlím s přítelem. Mým největším koníčkem je čtení knížek a vaření, teda pokud jsou strávníci, kteří to patřičně ocení :D


Když mi dává moje práce smysl a jsou za mnou vidět výsledky, jsem schopná jít přes mrtvoly, jak se říká :D Už od školy mám sklony k tomu, být ve všem perfektní, musela jsem mít samé jedničky a pokud ne, byla jsem ze sebe zklamaná, přestože rodiče na mě nikdy nekladli vysoké nároky. Tato vlastnost mi zůstala až do dospělosti. Vždycky dělám věci na 100 %, i kdybych měla spát hodinu denně.

Jak už jsem zmínila, nejraději relaxuji čtením knížek, vařením a zároveň trávím čas s přítelem, z nás dvou je on ten pan klidný a já slečna cholerik, takže pokud jsem jakkoliv rozrušená nebo přepracovaná,  s ním se zregeneruji a můžu dál fungovat. Pokud ani přítel nepomůže, je na řadě meditace :D doporučuji si pustit na youtube Meditaci šeptem, je to skvělé a člověk se u toho uvolní a naprosto uklidní.

Co pro Tebe znamená být mileniálkou? Co si o této generaci myslíš?

Dle mého to jako mileniálky nemáme ani trochu lehké. Troufnu si říct, že jsou na nás kladené šílené nároky. Měly bychom stihnout vystudovat vysokou školu, mít dobrou kariéru, být výborné kuchařky, starat se o děti, vždycky dobře vypadat, být vyrovnané a k tomu všemu se z toho nezbláznit. Někdy sama cítím, že je toho na mě moc. Neříkám, že dřív to měly ženy jednodušší, neměly takové možnosti a takovou svobodu, jako máme my, ale jsou na nás kladeny několikanásobné nároky. Snažíme se žít tak, jak nám společnost říká, že je to správně, a pokud uděláme něco jinak, odsoudí nás.

Například včera jsem v obchodě viděla ženu s malým dítětem, které se vztekalo, že mu maminka nechce koupit bonbony, žena do toho telefonovala, dle útržků, které jsem slyšela si myslím, že šlo o šéfa. Žena vypadala dost vystresovaně a unaveně, okřilka dítě a dala mu lehce na zadek. Samozřejmě lidi, kteří malou scénku viděli, se na ní vyčítavě dívali, jak mohla uhodit dítě. Co měla ale žena dělat? Nechat dítě brečet, aby si lidi stěžovali na hluk?

Jak se vnímáš jako žena? Co je pro Tebe jako ženu důležité?

Zvláštní otázka, jako malá jsem chtěla být kluk, přišlo mi, že to mají jednodušší. Tenkrát to tedy bylo hlavně kvůli čůrání ze stoje :D Každopádně dneska jsem ráda, že jsem ženou, jsme mnohem silnější, co se emocionální stránky týče. A zvládneme všechno, co si umaneme, jen na to někdy zapomínáme a necháme se přesvědčit o tom, že to nezvládneme.

Jako pro ženu je pro mě důležité mít zázemí, kde se cítím dobře, bezpečně a útulně. Pro mě je to zahrada s houpačkou, když tam jsem, veškeré problémy zmizí. Doporučuji najít si místo, kde jednoduše utečete od všeho, alespoň na chvíli.

Jak dlouho se věnuješ podnikání a co tě k tomu vedlo?

Věnuji se mu již 2 roky. Vždy jsem chtěla být nezávislá a tvořit něco svého, ale nevěděla jsem v čem podnikat a kudy do toho. Pak jsem na vysoké škole potkala kamaráda, který mi řekl o možnosti podnikat ve finančním poradenství. Z počátku jsem byla velice skeptická, protože jsem si přesně nedokázala představit, co práce obnáší a negativních názorů jsem slyšela mnoho. Ale řekla jsem si, že každá příležitost by se měla v životě využít, ať je jakákoliv. No a hned po měsíci základního kurzu jsem zjistila, že pomáhat lidem s financemi a zároveň tvořit si vlastní tým a učit lidi, to co umím, je to co chci dělat. Naplňuje mi to každý den, protože není den, který by byl stejný a jsem obklopená lidmi, kteří jsou jako moje rodina. 

Kolik času své práci věnuješ? Plánuješ si čas?

Jak už šlo vyčíst, jsem workoholik a jelikož máme s přítelem stejnou práci, jsem ochotná být v práci i 12 hodin denně, ale jak říkám, já jsem opravdu blázen a pracuji hodně. Každopádně si plánuji každou hodinu v mém diáři, nemám pracovní dobu, tudíž je pro mě důležité plánovat si čas. Každou neděli si plánuji následující týden a mám přehled, co budu jaký den dělat. Dokonce i čas s rodinou a partnerem si dávám do diáře.

Jak se vyrovnáváš s “negativními” lidmi?

Záleží na situaci, každá jsme někdy negativní. Ale pokud mám v okolí člověka, který je negativní stále a strhává mi s sebou dolů, omezím s ním kontakt. Ráda se bavím s lidmi, kteří mi někam posouvají a po kávě s nimi se cítím nabitá energií, ne naopak. Ale jak říkám, každý z nás má někdy “den blbec”, kvůli tomu se s ním nepřestanu bavit, naopak se mu pokusím pomoc.

Zajímáš se o seberozvoj? Případně jakým způsobem?

Ano, jelikož se zajímám o psychologii, je pro mě seberozvoj důležitý. Přečetla jsem spoustu knížek, doporučuji Důmyslné umění, Jak mít všechno u prd… Zároveň koukám na různé webináře od Stuchlíka atd….

Myslíš si, že sociální sítě nám jsou prospěšné, nebo naopak?

Podle mě jsou určitě prospěšné do určité míry. Jak se říká: nic se nesmí přehánět, pokud nejsme na telefonu v době, kdy můžeme trávit hezké chvilky se svými přáteli a rodinou a není pro nás důležitější život na sociálních sítích než ten skutečný, je to dle mého v pořádku. Sociální sítě se dají skvěle využít jako prostředek komunikace, je to rychlé a zároveň tam najdeme de facto každého.

Je něco, co bys v závěru chtěla holkám vzkázat? A jakou radu bys dala začínajícím podnikatelkám?

Možná na závěr napíšu jen své motto: “ Kdy jindy než teď, a kdo jiný než ty”. Příležitostí nám život dává pouze omezený počet a je na nás, kolik si jich necháme utéct.

 

S Terkou jsme se domluvily na tom, že pokud bys měla jakýkoliv dotaz, cokoliv Tě k tomu ještě napadne, můžeš nám napsat dolů do komentáře, kontaktního formuláře, nebo využít e-mail, instagram, facebook.

Terezka ráda vše zodpoví :) 

  • Myslíš, že je tvá práce výjimečná oproti běžného zaměstnání? Neobvyklá?
  • Miluješ svou práci?
  • Jsi zaměstnaná nebo také podnikáš?

 

Pokud si myslíš, že můžeš ostatní mileniálky podpořit v kariérní oblasti (ale i jiných - mateřství, rodina, partnerské vztahy, lifestyle), napiš nám něco o sobě a my se ti ozveme!

Můžeš využít kontaktního formuláře níže či napsat a připojit přílohy přímo na info@zenyzypsilonu.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.